fbpx
 

Hobby 2021 – nowości w przyczepach kempingowych

Oferta na 2021 dopiero co się pojawiła, ale nie mogliśmy doczekać się, aż podzielimy się z Wami nowościami. Jeśli rozważacie zakup nowej przyczepy kempingowej, to zachęcamy do zapoznania się z modelami oferowanymi przez markę Hobby. Jest w czym wybierać!

Nowości w Hobby – czego możesz się spodziewać?

 

Najnowsze modele przyczep kempingowych Hobby wyróżniają się nowym, oryginalnym wyglądem zewnętrznym, inspirowanym nordyckim szykiem. Niech Was jednak nie zmyli minimalizm tych pojazdów. Na pozór skromne z zewnątrz, pozostają maksymalnie wyposażone. Zewnętrzna część przyczepy została wzbogacona m.in. o izolowane okna dachowe z roletą przeciwsłoneczną oraz moskitierą. Co więcej, dużą zaletą przyczep kempingowych Hobby są szerokie drzwi wejściowe z potrójnym zamknięciem i oknem. Dodatkowo wyposażono je w kosz na śmieci z szufelką i zmiotką, a także ze schowkami i moskitierą w futrynie. Wśród nowości warto też wspomnieć o sprzęgle antypoślizgowym KS 25 KNOTT. Nowością w modelach z 2021 roku są także większe klapy do schowka Maxi (o wymiarach 1000×300 mm).

Skoro mowa o zmianach, to nie możemy nie wspomnieć o EasyDriver, czyli o urządzeniu manewrowym do przyczepy w modelu 560 WFU oraz możliwym dla modelu 560 FC.

 

Nowości we wnętrzach przyczep kempingowych Hobby

Zmiany nie dotyczą wyłącznie zewnętrznej części przyczep. Dużo pozytywnych nowości pojawiło się też wewnętrzach. Wśród nich warto wspomnieć na przykład nowy układ jadalny. Konfiguracja, która łączy w sobie siedziska boczne oraz środkowe ze stołem jednokolumnowym sprzyja komfortowemu spożywaniu posiłków, oglądaniu filmów na tablecie czy też pracy zdalnej. Kolejną zmianą jest oświetlenie narożne dla całej serii Prestige. Warto również zwrócić uwagę na nową kuchenkę Thetford z piekarnikiem, która znacząco ułatwi codziennie przygotowywanie posiłków. Od teraz Wasze przyczepy kempingowe mogą też zostać wyposażone w kuchenkę mikrofalową z wyciągiem oparów.

Co więcej, wszystkie serie przyczep kempingowych Hobby 2021 posiadają nowe wieszaki na ubrania. Teraz rozkładanie ubrań dla całej rodziny będzie jeszcze wygodniejsze i bardziej praktyczne.

Drobna, aczkolwiek istotna zmiana odbyła się również na poziomie aplikacji. Od 2021 roku panel TFT obsługiwany przez Bluetooth będzie nazywał się Hobby Connect. Ta nazwa do tej pory była zarezerwowana dla aplikacji, w modelach z 2021 roku zmienia ona jednak swoją nazwę na Hobby Connect +. Aplikacja to ważny element wyposażenia. Hobby udostępnia ją bezpłatnie każdemu klientowi. Dzięki temu zyskuje on nieograniczony dostęp do funkcji, które ułatwiają codzienną obsługę przyczepy kempingowej. Jakich? Między innymi tych związanych z klimatyzacją, kontrolą systemu sanitarnego, ogrzewania, stanu wody oraz stanu baterii. Co więcej, aplikacja Hobby Connect + umożliwia też zdalne zarządzanie światłami w pojeździe. Mnogość opcji dostępnych w jednej aplikacji to doskonałe rozwiązanie stworzone przez Hobby, które sprawia, że wyjazd z przyczepą staje się jeszcze bardziej komfortowy.

 

Omówienie nowych przyczep Hobby

Poniżej znajdziecie krótkie omówienia każdego modelu wraz ze zmianami. Jeśli wciąż poszukujcie modelu dla siebie, to ten mini przewodnik pozwoli Wam nieco lepiej poznać poszczególne przyczepy kempingowe Hobby!

OnTour – dla początkujących

Przyczepy kempingowe Hobby OnTour nie bez powodu są nazywane dobrym modelem dla początkujących. To pojazd zwrotny, kompaktowy i bardzo wygodny. Jego technicznie dopuszczalna masa całkowita wynosi 1200 kg. Model aktualnie sprzedajemy z możliwością wyboru jednego z 4 układów wnętrz, w tym z 1 układem rodzinnym wzbogaconym o łóżko piętrowe. Zmiany, które zostały wprowadzone w najnowszych modelach OnTour dotyczą przede wszystkim nowego wyglądu zewnętrznego. OnTour został też wzbogacony o wspomniany stół jednokolumnowy oraz o klapę schowka MAXI w standardzie. Warto jednak podkreślić, że zmiany w grupie siedzeń wyjątkowo nie dotyczą modelu 390 SF.

 

De Luxe – przyjazny dla rodziny

Kolejny model przyczepy kempingowej Hobby to De Luxe. Ta wersja przyczep jest dłuższa od OnTour, ale wynika to z większej liczby miejsc dla podróżujących. Z tego względu model De Luxe będzie idealny dla rodzin. W ofercie znajdziecie aż 18 układów wnętrz, w tym 6 układów wnętrza z łóżkiem dziecięcym, 2 układy z łóżkiem podnoszonym, 1 układ z dużą łazienką w tylnej części oraz 2 układy z łóżkiem typu Queen. De Luxe również został wzbogacony o nowy wygląd zewnętrzny i ulepszoną, większą klapę schowka MAXI w standardzie. Dodatkowo w tych modelach znajdziecie również Hobby Connect.

 

De Luxe Edition – dynamiczny i popularny

Ten model jest również chętnie wybierany przez rodziny z uwagi na dobrze rozplanowaną przestrzeń. Wiele osób docenia go jednak też za nieco sportowy, dynamiczny charakter. De Luxe Edition został wzbogacony o 6 układów wnętrza do wyboru, w tym 4 układy wyposażone w łózka dziecięce. Jest więc w czym wybierać! Zmiany wprowadzone w modelach 2021 są takie same, jak w pojazdach De Luxe.

Excellent – przestronny i nastrojowy

Hobby Excellent 2021 to model dla tych, którzy cenią sobie elegancję połączoną z luksusem i praktycznym podejściem do życia. Taka właśnie jest ta przyczepa kempingowa – doskonale zaprojektowana i pozwalająca cieszyć się wakacjami w najlepszym stylu. W Excellent 2021 pojawiło się sporo zmian. Od teraz możecie wybierać m.in. nową tapicerkę „Stillo” czy nowe fronty do mebli „Pavarotti/ Magnolia”. Warte uwagi zmiany dotyczą również opcji mover Easy Driver w modelu 560 WFU oraz ogrzewania S-3004 Heizung na seryjnym wyposażeniu w modelu 460 SL. Excellent posiada również Hobby Connect w standardowym wyposażeniu.

Warto też zwrócić uwagę na nowe układy wnętrza Excellent. Przykładowo, w modelu 460 SL zapewniają one przestronną łazienkę czy praktyczną kuchnię znajdującą się w tyle pojazdu. Istotną zmianą jest też wprowadzenie nastrojowego oświetlenia wnętrza oraz uniwersalnego gniazda markizy. W Excellent, podobnie jak i we wcześniej opisanych modelach, również pojawi się podnoszony stół jednokolumnowy.

Z kolei model Excellent 620 CL będzie idealny dla osób, którym zależy na maksymalnym komforcie. Ten pojazd wzbogacono o obszerniejszą część wypoczynkową oraz o przestronną kuchnię, która ułatwia wspólne przygotowywanie posiłków. To dobry model dla rodzin, które po prostu lubią spędzać razem czas.

 

Prestige – stylowy, wygodny i duży

Kolejny z prezentowanych modeli, czyli Prestige, to prawdziwa gratka dla fanów luksusu. Wyróżnia go niesamowita wygoda i aż 12 układów wnętrz do wyboru. Wśród nich znajdziecie 2 układy z łóżkiem dziecięcym oraz aż 5 układów z dużą łazienką na tyle pojazdu. To dobra opcja dla rodzin z małymi dziećmi, które potrzebują dodatkowej przestrzeni do swobodnego kąpania swoich pociech.

Oczywiście, zmiany nie ominęły również Prestige. W modelach przyczep kempingowych Hobby 2021 czekają na Was m.in. nowe fronty mebli Eiche Moyet, nowa tapicerka Taiga znana z serii OnTour czy zmienione wykończenia szafek ściennych. Warto też przypomnieć o nowym świetle narożnym, nowej kuchence z piekarnikiem oraz o Hobby Connect montowanym seryjnie. W Prestige również pojawiają się wcześniej wspomniane elementy, a wśród nich nowa, większa klapa schowka MAXI oraz możliwość opcjonalnego wyposażenia 560 FC i  560 WFU w mover Easy-Driver.

Premium – luksus na kempingu

 

Ostatni model, czyli Hobby Premium 2021 to najbardziej obszerny i zarazem luksusowy model ze wszystkich przyczep kempingowych tej marki. To, co wyróżnia Premium, to przede wszystkim długość przyczepy (do 8,87 m). Z nowości w tym modelu możecie spodziewać się na pewno szerokiej gamy akcesoriów w standardzie. W ich skład wchodzi np. Hobby Connect, zewnętrzne gniazdo markizy, stół kolumnowy podnoszony, aluminiowe felgi czy nastrojowe oświetlenie. Warta uwagi jest też nowa tapicerka „Kentucky” TRUMA Combi w standardowym wyposażeniu 650 Uff.

Zachęcamy również do przyjrzenia się nowemu wyposażeniu opcjonalnemu, w skład którego wchodzi na przykład piekarnik, klimatyzator dachowy DOMETIC Freshjet, oświetlenie LED łóżka dziecięcego, ogrzewanie podłogowe gorącą wodą ALDE lub elektryczne ogrzewanie podłogowe, 3-piętrowe łóżko dziecięce w modelu 60 KFU i 545 KMF oraz wiele, wiele innych. Jeśli macie jakiekolwiek pytania co do nowości Hobby z 2021 roku, to zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści chętnie rozwieją wszelkie wątpliwości i opowiedzą więcej o nowościach!