fbpx
 
przyczepy kempingowe

Jak wybrać odpowiednią przyczepę kempingową?

Zdecydowałeś się na zakup przyczepy kempingowej? To świetnie! Zanim jednak rozpoczniesz pierwsze podróże, zadbaj o odpowiednie rozpoznanie. Warto dobrze zastanowić się, jakiej przyczepy będziesz potrzebować, by później nie żałować zakupu.

Prawo jazdy – sprawdź, na co możesz sobie pozwolić

O ile w przypadku naszych kamperów CarGO! nie ma problemu z prawem jazdy (kategoria B jest wystarczająca), o tyle w przypadków przyczep czasem trzeba posiadać dodatkowe uprawnienia. Wyjątkiem są tzw. przyczepy lekkie, czyli te o łącznej masie do 750 kg. Wówczas możesz prowadzić auto z przyczepą, pod warunkiem, że całkowita masa obu pojazdów nie przekracza 4250 kilogramów. Jeśli zależy ci na przyczepie rodzinnej, czyli takiej o odpowiednio dużym rozmiarze, będziesz potrzebował innych uprawnień. Warto to przemyśleć wcześniej. Lekka przyczepa kempingowa będzie idealna dla dwóch osób, które nie planują powiększać rodziny lub podróżować ze znajomymi. Jeśli jednak cenisz sobie podróże w większej grupie, musisz wziąć pod uwagę rozmiar przyczepy – mała będzie w takiej sytuacji zbyt niekomfortowa.

Solidne wykonanie

Na przyczepach nie warto oszczędzać. Lepiej zapłacić więcej, ale mieć pewność, że kupiliśmy solidny model, który nie będzie zagrażał bezpieczeństwu naszemu oraz naszych bliskich. Przy wyborze sprzętu zwróć przede wszystkim uwagę na to, czy przyczepa została wyposażona w solidne amortyzatory. Warto inwestować w znane i w sprawdzone marki. My polecamy przyczepy Hobby, które od lat znane są z prestiżowej pozycji na caravaningowym rynku. Wyróżnia je solidne podwozie, które gwarantuje bezpieczną i komfortową podróż. Przyczepa będzie dobrze współpracowała z autem i nie straci przyczepności nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych.

Myśl przyszłościowo

Wybierając układ wnętrza w przyczepie kempingowej, pomyśl o tym, co przyda ci się za kilka lat. Małe dzieci nie zajmują zbyt wiele przestrzeni, ale już jako nastolatki będą potrzebowały normalnych łóżek. Przyszłościowy wybór modelu zapobiegnie kłopotom związanym z wymienianiem poszczególnych elementów już kilka lat po kupieniu przyczepy kempingowej. W CarGO! nasi specjaliści chętnie pomogą dobrać ci układ, który będzie satysfakcjonujący dla wszystkich podróżujących.