fbpx
 

Nowoczesne biwakowanie, czyli aplikacje, które ułatwią wyjazd na kemping. 

Często marzą nam się niezapomniane, pełne przygód wakacje. Myślimy o tym, by wsiąść w kampera lub wypożyczyć przyczepę i wyruszyć w podróż marzeń. Czasem jednak obawiamy się nieznajomości trasy, języka czy wymiany mniej popularnych walut. Jak się okazuje, nasz strach często jest bezpodstawny, a rozwiązanie problemów banalne. Praktycznie każdy posiada telefon, który stał się dziś integralną częścią naszego życia; pomaga nam w różnych sytuacjach, więc dlaczego nie podczas biwakowania? W App Store czy Google Play znajdziemy sporo aplikacji, które rozwiążą nasze biwakowe zagwozdki. Przed wami “biwakowy niezbędnik”, czyli aplikacje będące must have przed podróżą, zarówno dla początkujących jak i doświadczonych biwakowiczów. 

 

 

  1. Google Maps

Warto mieć przy sobie papierowe mapy, ponieważ przy problemach z zasięgiem mogą być nieocenioną pomocą. Nie oszukujmy się jednak, szukanie i wyznaczanie trasy w tradycyjny sposób jest dla wielu z nas dużym wyzwaniem. Z pomocą przychodzą mapy Google – wystarczy zaznaczyć miejsce początkowe i końcowe podróży, a one poprowadzą nas do docelowego miejsca. Mapy pokażą też kilka alternatywnych tras, a jeśli mamy w planach zwiedzić coś po drodze, zawsze możemy dodać przystanek. Ponadto, jeśli tylko chcemy, możemy zaznaczyć opcję unikania autostrad, opłat i promów. W mapach Google znajdziemy także restauracje, hotele, stacje i sklepy w pobliżu. Jeśli zechcemy przyjrzeć się okolicy, w którą się wybieramy, możemy podejrzeć ją na street view. Mapy informują nas także o korkach oraz fotoradarach, więc warto mieć je pod ręką w każdej sytuacji.

 

  1. Camping.info

Chcesz mieć spis najlepszych kempingów zawsze pod ręką? Sprawdź Camping.info! To wyszukiwarka, za pomocą której możezs znaleźć najlepsze pola namiotowe, campingi a nawet sklepy z artykułami caravaningowymi. Dodatkowo funkcja GPS umożliwia zlokalizowanie poszczególnych miejsc w naszym otoczeniu. Jeśli chcesz zaplanować trasę przed wyjazdem, skorzystaj z opinii, zdjęć i podstawowych informacji dostępnych w Camping.info. Aplikacja działa także offline, więc nie musimy przejmować się chwilową utratą połączenia z internetem.

 

  1. Google Tłumacz

Znudziło Ci się podróżowanie po Polsce i chcesz zwiedzić inne zakątki Europy, ale stresujesz się, ponieważ nie znasz języków? Nie wszędzie język angielski jest na topie, więc obawa o brak zrozumienia ze strony lokalnej społeczności jest jak najbardziej normalna. Na szczęście znamy rozwiązanie tego problemu! W tłumaczu Google znajdziemy niemal wszystkie języki świata. Wystarczy wpisać to, co chcemy powiedzieć, a aplikacja automatycznie przetłumaczy na język, który wybierzemy. Nie zawsze będą to zdania poprawne gramatycznie, jednak na pewno uda nam się porozumieć. Z mobilnym tłumaczem śmiało możemy wybrać się na zakupy czy do restauracji. Aplikacja działa także offline, jeśli jednak chcemy korzystać z niej bez internetu, należy pamiętać o pobraniu języka, którym będziemy chcieli się posługiwać.

 

  1. Accuweather 

Dobra pogoda na kempingu to podstawa. Nikt nie chce spędzać całych wakacji w kamperze lub przyczepie kempingowej! Dlatego przed wyjazdem warto sprawdzić pogodę, tak, aby nic nas nie zaskoczyło. Aplikacja Accuweather może być bardzo przydatna podczas urlopu. Dzięki rozpisce godzinowej zaplanujesz zwiedzanie czy wycieczkę rowerową tak, by uniknąć deszczu i innych niepożądanych zjawisk atmosferycznych. Accuweather podaje także informacje o wilgotności oraz ilości alergenów w powietrzu.

 

    5.iPolak 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych utworzyło aplikację, dzięki której możemy czuć się zaopiekowani w każdym zakątku świata. W aplikacji znajdziemy wszelkie niezbędne informacje na temat kraju, do którego się wybieramy a nawet to, jak skontaktować się z konsulem czy ambasadą. Otrzymamy także powiadomienie w razie nadchodzącego niebezpieczeństwa. iPolak zawiera mapy z opcją wyznaczenia drogi do konsulatu oraz przycisk SOS, dzięki czemu w razie wypadku możemy natychmiast wezwać pomoc.

 

   6.Revolut

To mobilny bank i kantor w jednym. W aplikacji możemy przelewać pieniądze za granicę oraz je przechowywać i wymieniać w 30 walutach. Revolut daje nam możliwość kupowania i gromadzenia kryptowalut. Poza tym możemy sprawie kontrolować swój budżet oraz ustalać limity wydatków.

  1. Wallet

Gdy wybieramy się na wakacje, często próbujemy ograniczyć ilość rzeczy do minimum, tak by się zbytnio nie obciążać. Osoby, które podróżują kamperem z rodziną lub przyjaciółmi z pewnością coś o tym wiedzą!  Niektórzy nie chcą też brać ze sobą wszystkich dokumentów i kart w obawie przed zgubieniem lub kradzieżą. Wallet daje nam możliwość pozostawienia kart bankomatowych w domu. Teraz możemy łatwo i szybko płacić telefonem wszędzie tam, dokąd się wybierzemy. Wystarczy przyłożyć telefon do terminala i zapłacone!

 

  1. Forsquare

Żadna wyprawa nie liczy się bez bliższego zapoznania się z lokalną kuchnią, prawda? Większości z nas szuka przed wyjazdem ciekawych restauracji. Uwielbiamy odkrywać nowe, lokalne smaki. Często wakacje bywają także urlopem od diety, dlatego chcemy trafiać w miejsca, które nas kulinarnie zachwycą i zapewnią małą rozpustę. Na pomoc przychodzi aplikacja Forsquare. To wyszukiwarka, w której znajdziemy nie tylko ciekawe restauracje w naszej okolicy, ale także opinie klientów na ich temat. Forsquare uwzględnia wybrane atrakcje i puby.

 

      9.Truma App

To aplikacja, która pomoże wypoziomować kampera. Truma App pokazuje, z której strony i o ile centymetrów podnieść pojazd. Dzięki temu w szybki i prosty sposób możemy ustawić auto w pozycji, która zapewni nam najwyższy komfort użytkowania.

 

  1. Lista rzeczy do spakowania – PackKing 

Aplikacja dla zapominalskich i nie tylko. PackKing na podstawie wprowadzonych przez nas danych (takich jak: płeć, sposób transportu, aktywności czy przewidywana pogoda), określi listę rzeczy, które mogą okazać się niezbędne w czasie naszej podróży. Oprócz tego aplikacja posegreguje je według kategorii: odzież, jedzenie itd… Dzięki PackKing możemy stworzyć lub wzbogacić własną listę rzeczy do spakowania a jeśli już to zrobiliśmy, możemy sprawnie zweryfikować, czy na pewno o niczym nie zapomnieliśmy.

 

Wymienione aplikacje zapewnią nam maksymalny komfort podróżowania. Nie musimy już obawiać się nieprzyjemnych sytuacji, które będą wymagały od nas skomplikowanych rozwiązań. Podróżowanie nigdy nie było takie proste. Wystarczy wziąć smartfona, spakować walizki, wynająć przyczepę kempingową lub kampera i ruszyć w drogę bez żadnych zmartwień. Aplikacje zawarte w tekście to nie wszystko – warto też pomyśleć o innych gadżetach, które mogą umilić nasz czas, takich jak e-booki. Ponadto polecamy aplikacje do muzyki czy słuchania podcastów. Osoby aktywne z pewnością docenią też opcje stricte sportowe, w których możemy mierzyć nasze osiągnięcia, liczbę kroków czy pokonanych kilometrów. Niektóre z wymienionych aplikacji mają także alternatywy, więc jeśli Ci się nie spodobają możesz pobrać inne, bardziej dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Dziś w telefonie możemy mieć wszystko dzięki czemu przygotowanie do podróży kamperem zamienia się w czystą przyjemność!