fbpx
 

Poznaj bliżej: Hobby OnTour – przyczepa kempingowa dla początkujących

Pandemia koronawirusa sprawiła, że coraz więcej osób zaczęło interesować się caravaningiem. Jeśli nie miałeś dotąd okazji korzystać z kamperów czy przyczep kempingowych i rozglądasz się za modelem dla siebie, to z pewnością powinieneś poznać bliżej przyczepę Hobby Ontour.

 

Hobby Ontour – Twoja pierwsza przyczepa kempingowa

Co wyróżnia Hobby Ontour? Niewątpliwie kompaktowość przyczepy, za którą stoi też niska cena. Jeśli swoją kempingową przygodę chcesz rozpocząć od mniejszego modelu, by móc swobodniej manewrować pojazdem, to z pewnością Ontour sprawdzi się idealnie.  To przyczepa „bez zbędnego balastu”. Mówiąc bardziej szczegółowo, Hobby Ontour na wyposażeniu seryjnym zawiera wszystkie niezbędne elementy, ale nie wpływa to negatywnie na przestrzeń pojazdu. Ontour reprezentuje to, czego potrzeba początkującym kempingowiczom: wygodę podróżowania, oszczędność i sprytne rozwiązania. Dzięki stosunkowo niewielkiej masie, przyczepa Hobby Ontour może być z powodzeniem doczepiana również do niewielkich samochodów osobowych. To dlatego, że masa przyczepy bez bagażu zaczyna się już od 1200 kilogramów.

Dla kogo jest przyczepa Hobby Ontour?

Hobby Ontour może być przyczepą dla maksymalnie 5 osób (z czego 2 to dzieci). Marka przygotowała kilka opcji umożliwiających dostosowanie wnętrza do potrzeb rodziny. Możliwe jest więc wybranie na przykład modelu z 3 łóżkami dla osób dorosłych, z 4 łóżkami albo z 3 dla dorosłych + dodatkowo 2 łóżka dziecięce. Taka różnorodność gwarantuje, że każdy może wybrać model odpowiedni do jego potrzeb.

Jeśli poszukujesz modelu dla 4 osób, odpowiednia będzie dla Ciebie przyczepa kempingowa Hobby Ontour 390SF. Jeśli chcesz kupić przyczepę dla 2, opcjonalnie dla 3 osób, postaw raczej na modele 460DL lub 470UL.

Wyposażenie przyczepy kempingowej Hobby Ontour

W skład stałego wyposażenia w Hobby Ontour wchodzi m.in. lodówka DOMETIC o pojemności 96 l. Zawiera ona też  dodatkowy zamrażalnik o pojemności 9 litrów. Ponadto w każdej przyczepie kempingowej z tego modelu znajdziesz kuchenkę z 3 palnikami i zlewozmywakiem. W części kuchennej umiejscowiono komfortowe szuflady, które zostały wyposażone w system „soft close” oraz „push lock”. Kolejnym istotnym elementem są rolety do okna kuchennego ze zintegrowanymi gniazdami, a także z lampką kuchenną, uprzyjemniającą wieczorne gotowanie. Zwieńczenie standardowego wyposażenia stanowi wkład na sztućce. Jeśli chcesz doposażyć kuchnię w wyposażenie specjalne, to do Hobby Ontour możesz zamówić między innymi wyciąg oparów DOMETIC.

 

Część sypialniana (w ramach wyposażenia standardowego) obejmuje łóżko podwójne przy ścianie oraz łóżko dziecięce 2-piętrowe (w  przypadku np. Ontour 470KMF). Ponadto do każdego modelu łóżka dołączone są materace sprężynowe, a także mechanizmy do podnoszenia stelaża łóżka. Do tych modeli przyczep kempingowych, w których siedziska są zamieniane na łóżka, dołączamy również poszerzenie łóżka. W ramach wyposażenia dodatkowego oferujemy też możliwość dokupienia specjalnej narzuty na łóżko.

 

Łazienka w przyczepach kempingowych Ontour jest dość kompaktowa, ale zawiera wszystko, czego potrzeba, tj. umywalkę i toaletę. W ramach dodatkowego wyposażenia można skorzystać z domówienia zbiornika świeżej wody czy z pompy wody z dodatkowym przyłączem. Z kolei w standardowym wyposażeniu znajdziesz zbiornik na ścieki, zbiornik na świeżą wodę o pojemności 25 l czy pompę głębinową.

 

Część mieszkalna w Hobby Ontour posiada m.in. stół podwieszany oraz szafę z oświetleniem wnętrza. Ponadto we wnętrzu znajdziesz też pojemne szafki wiszące z klapami z systemem łagodnego domykania. Co ważne, również pod siedziskami znajduje się schowek do przechowywania rzeczy. Jeśli zależy Ci na dodatkowym doposażeniu części mieszkalnej, to polecamy wyjmowaną wykładzinę do części mieszkalnej. Dzięki niej poczujesz się bardziej jak w domu – wykładzina jest wyjątkowo przytulna, a ponadto łatwo ją wyjąć w celu wyczyszczenia.

Standardowe wyposażenie obejmuje ogrzewanie TRUMA, które może być jednocześnie klimatyzacją. Jeśli zależy Ci na opcjonalnym doposażeniu, to polecamy elektryczne ogrzewanie dodatkowe, ogrzewanie podłogowe czy klimatyzator dachowy.

Istotną częścią wyposażenia przyczepy kempingowej są również elementy powiązane z ramą oraz z bezpieczeństwem. Klasyczne wyposażenie obejmuje m.in. zaczepy z systemem tłumienia wężykowania, system hamowania najazdowego czy koła podporowe. W jego skład wchodzą też: osłony dyszla, system zamykania jednym kluczem, amortyzatory kół, zestawy do naprawy opon, podpory do dużych obciążeń czy też wagi do mierzenia nacisku dyszla na hak. Osobom, które są zainteresowane dodatkowym doposażeniem swojej przyczepy kempingowej, możemy polecić między innymi koło zapasowe z uchwytem, system stabilizacji KNOTT ETS Plus oraz zabezpieczenie zaczepu.

 

Wyposażenie specjalne do Hobby Ontour – w co warto zainwestować?

 

Jeśli planujesz często wyjeżdżać z przyczepą kempingową, to na pewno warto rozważyć zakup markizy dachowej, która zapewnia cień i umożliwia zorganizowanie dodatkowej, prywatnej przestrzeni przed pojazdem. Osobom, które podczas podróży cenią sobie możliwość korzystania z aktywności fizycznej, polecamy bagażniki rowerowe marki Thule. Umożliwiają one swobodne przewożenie nawet dwóch rowerów bez najmniejszego problemu. Dzięki temu możesz pozwolić sobie na zwiedzanie w takim stylu, jaki lubisz najbardziej. W naszej ofercie znajdziesz zarówno bagażnik rowerowy montowany na dyszlu, jak i ten montowany z tyłu pojazdu.

 

Dla tych podróżników, którzy często przebywają poza kempingiem i chcą cieszyć się swobodnym dostępem do ciepłej wody czy ogrzewania, polecamy dodatkowy system umożliwiający sterowanie zdalnie techniką pokładową za pomocą aplikacji Hobby Connect. Wśród oferty multimediów niewątpliwie warto też zwrócić uwagę na maszt anteny oraz przegubowy uchwyt na telewizor. Dzięki temu można bez problemu oglądać ulubione filmy czy udostępnić dzieciom bajki w deszczowy dzień. To dobra opcja dla osób, które preferują oglądanie produkcji filmowych na ekranie większym niż ten w laptopie czy na tablecie.

 

Pierwsza przyczepa kempingowa – na co zwrócić uwagę?

Przed zakupem przyczepy kempingowej na pewno warto wziąć pod uwagę jej wielkość. W przypadku osób, które podróżują w dwójkę i nie planują powiększania rodziny, Hobby Ontour sprawdzi się doskonale. Jeśli jednak rozważacie rychłe powiększenie rodziny lub już macie dzieci, być może któryś z większych modeli przyczep kempingowych sprawdzi się lepiej. Hobby Ontour posiada miejsca dla dzieci, ale jeśli maluchy podrosną, to przyczepa może stać się dość niewygodna. W takiej sytuacji bezpieczniej jest zainwestować od razu w większy pojazd.

 

Na pewno dobrze jest też wziąć pod uwagę całkowitą masę pojazdu kempingowego, który jest w stanie uciągnąć nasz samochod kempingowy. Przyczepa Hobby Ontour to najmniejszy spośród wszystkich prezentowanych modeli, a więc wyróżnia się też najniższą masą. To dobra informacja dla tych osób, które przemieszczają się niewielkimi samochodami osobowymi i nie mogą pozwolić sobie na nadmierne obciążanie swojego pojazdu.

 

Dobrze jest również przemyśleć ewentualne doposażenie pojazdu. Jeśli planujesz podróżować często, niewątpliwie warto jest pomyśleć na przykład o zainwestowaniu w panele słoneczne, które zapewnią lepszą samowystarczalność. Dobrym pomysłem mogą być też na przykład dodatkowe pojemniki na czystą wodę, zwłaszcza, jeśli planujecie wypoczynek w dziczy i potrzebujecie lepszego przygotowania.

 

Podsumowując, przyczepa kempingowa Hobby Optima Ontour będzie idealna dla osób, które chętnie podróżują w duecie. To też świetne rozwiązanie dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z caravaningiem. Taka kompaktowa przyczepa umożliwia swobodne manewrowanie nawet niewprawionym kamperowiczom. Markę Hobby od lat docenia się za jakość i wyjątkowy komfort w cenie standardowego wyposażenia. Niewątpliwą zaletą prezentowanego pojazdu jest też przystępna cena, dzięki której marzenia o podróżach caravaningowych są właściwie na wyciągnięcie ręki.

 

Masz wątpliwości co do tego, czy podróżowanie z przyczepą kempingową jest dla Ciebie? Pamiętaj, że Hobby produkuje również kampery. To droższa opcja, ale może być bardziej satysfakcjonująca dla osób, które obawiają się ewentualnych manewrów z przyczepą kempingową. Jeśli zastanawiasz się, która opcja będzie bardziej dopasowana do Twoich potrzeb, to może na początek nie kupuj, a wynajmij kampera lub przyczepę. Po przetestowaniu obu opcji będziesz mógł zadecydować, czy bardziej odpowiadają Ci podróże kamperem czy z przyczepą kempingową. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by testować te opcje na zmianę. Największą zaletą caravaningu jest wolność, również ta dotycząca wyboru modelu, który będzie najlepiej dopasowany do Twojego trybu życia.

Jesteś zainteresowany przyczepą kempingową Hobby Ontour? Skontaktuj się z nami!