Czystość w przyczepie kempingowej. Sprawdź, co warto wiedzieć!  

Aby cieszyć się sprawną i czystą przyczepą kempingową, trzeba o nią dbać regularnie. Warto pamiętać o tym, że w przyczepie raczej nie sprawdzą się środki, które stosujemy na co dzień w domu. O wnętrze pojazdu trzeba dbać na różnych poziomach, dlatego niezbędne może być zainwestowanie w akcesoria kempingowe, które umożliwiają swobodne korzystanie z przyczepy w każdych warunkach. Sprawdź, jak skutecznie i bezpiecznie utrzymywać czystość w przyczepie kempingowej!

Aby cieszyć się sprawną i czystą przyczepą kempingową, trzeba o nią dbać regularnie. Warto pamiętać o tym, że w przyczepie raczej nie sprawdzą się środki, które stosujemy na co dzień w domu. O wnętrze pojazdu trzeba dbać na różnych poziomach, dlatego niezbędne może być zainwestowanie w akcesoria kempingowe, które umożliwiają swobodne korzystanie z przyczepy w każdych warunkach. Sprawdź, jak skutecznie i bezpiecznie utrzymywać czystość w przyczepie kempingowej!

 

Toaleta w przyczepie kempingowej – środki czystości

Toaleta w przyczepie kempingowej – środki czystości

warreplica luxury watcheswallet phone caseelfbar 600handyhullen selber machen

Niegdyś trudno było sobie wyobrazić swobodne korzystanie z toalety w przyczepie kempingowej, dziś jednak nie stanowi to żadnego problemu! Systemy sanitarne zostały w pełni dostosowane do potrzeb podróżujących. Oczywiście, wśród kamperowiczów wciąż są osoby, które najchętniej korzystają z toalet standardowych, dostępnych w miejscach postojowych oraz na kempingach. Nie da się jednak ukryć, że toaleta w przyczepie kempingowej gwarantuje możliwość swobodne korzystania z tego udogodnienia praktycznie w każdym miejscu. Trudno byłoby też wyobrazić sobie nocowanie np. „na dziko” bez takiej toalety.

A jak właściwie wygląda sedes w przyczepie kempingowej?

A jak właściwie wygląda sedes w przyczepie kempingowej?

W przyczepie przybiera on formę toalety przenośnej. To wygodne rozwiązanie, które wykorzystuje system przenośny  kaset. Dzięki nim można bez problemu opróżnić sedes w przeznaczonych do tego miejscach. Niektórzy obawiają się korzystania z takiego sedesu w przyczepie kempingowej z uwagi na ewentualne zapachy. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Absolutnie nie. Już tłumaczymy dlaczego!

 

Warto podkreślić, że z myślą o toaletach w przyczepach kempingowych stworzono specjalne środki chemiczne, które umożliwiają skuteczne pozbycie się przykrych zapachów. Obecnie znajdziesz wiele preparatów o dopracowanym działaniu. Co to oznacza? Takie środki chemiczne nie tylko skutecznie pochłaniają nieprzyjemną woń, ale również zapobiegają odkładaniu się osadów wewnątrz zbiornika. To również ma duże znaczenie – dzięki temu pojemniki dłużej zachowają dobrą jakość. Wybierając środek do swojej toalety, zwróć też uwagę na to, czy działa przy różnych temperaturach. O ile latem to nie powinno stanowić większego problemu, o tyle zimą zamarzające płyny mogłyby skutecznie uniemożliwić swobodne korzystanie ze środków czystości. Na szczęście istnieją płyny pochłaniające zapachy, których spokojnie można używać nawet przy temperaturze -20 stopni Celsjusza.

 

Co ważne, środki czyszczące do toalet w przyczepach kempingowych nie ograniczają się tylko do sedesów. Niewątpliwie warto też zainwestować chociażby w preparaty  przeznaczone do pojemników z brudną wodą (to nie to samo co zbiorniki w sedesie!). Dlaczego? Nieprzyjemne zapachy z kaset mogą też przedostawać się np. do umywalek czy odpływów z prysznica. Dlatego właśnie stosowanie środków pochłaniających zabawy może znacząco zwiększyć komfort i ułatwić codzienne korzystanie z toalet.

 

Jeśli mimo wszystko obawiasz się zapachów w toalecie kempingowej, możesz też przemyśleć zainwestować w neutralizator zapachów. To nieczęste rozwiązanie, ale powinno w pełni zadowolić nawet najbardziej wymagające osoby. Neutralizator gwarantuje dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc.

Małym trickiem, który może pozwolić Ci cieszyć się czystszą i świeższą toaletą jest przepłukiwanie kasety sedesowej po każdym jej opróżnieniu. Oczywiście, nie wszędzie możesz mieć taką możliwość. Czasem jedyna opcja na opróżnienie kasety to zwykła toaleta na przykład na stacji benzynowej. Zrozumiałe więc, że w takiej sytuacji nie da się doczyścić pojemnika. Jeśli jednak korzystasz z profesjonalnego miejsca do opróżniania nieczystości na kempingu, to powinieneś bez problemu znaleźć obok wąż z wodą. Warto z tego korzystać – regularne czyszczenie pojemnika pozwoli też pozbyć się z niego bakterii i tym samym zadba o lepszy zapach.

 

Istotną kwestią związaną z utrzymywaniem porządku jest też… stosowanie odpowiedniego papieru toaletowego. Zwykły papier mógłby z łatwością zapchać mobilne toalety w przyczepach kempingowych, co, nie oszukujmy się – skończyłoby się wakacyjną katastrofą. I właśnie z tego względu w pojazdach caravaningowych stosuje się papier specjalistyczny. Przede wszystkim jest wyprodukowany z czystej celulozy, co sprawia, że z łatwością rozpada się i nie pozostawia grudek, które potencjalnie mogłyby zapchać odpływy.

 

Warto wiedzieć, że o lepszy zapach w łazience w przyczepie kempingowej można zadbać dzięki stosowaniu płynu do spłuczek. Wlewa się go bezpośrednio do zbiornika z wodą do spłukiwania. Taki płyn skutecznie eliminuje przykre zapachy i zapobiega gromadzeniu się gazów. Z kolei gdy przedostaje się już do pojemnika z nieczystościami, to przyspiesza rozkładanie papieru i fekaliów, by utrzymać rezerwuar w czystości i świeżości. Polecamy doskonałe środki ze sklepu z akcesoriami kempingowymi, wzbogacone o dodatkowe aromaty, np. lawendowy.


Ozonowanie przyczepy kempingowej – doskonale czyste wnętrze

Ozonowanie przyczepy kempingowej – doskonale czyste wnętrze

Aby cieszyć się przyczepą kempingową w dobrym stanie przez cały rok, warto przynajmniej raz albo dwa razy w roku oddać ją na ozonowanie. Ozon znakomicie usuwa nieprzyjemne zapachy, ale dodatkowo pozwala skutecznie pozbyć się bakterii, wirusów, grzybów czy pleśni. Po takim czyszczeniu Twój pojazd będzie pachniał świeżością przez długi czas! Warto podkreślić, że ozonowanie jest również znakomitą opcją dla tych osób, które zmagają się z alergią. Ozon pozwoli dogłębnie wyczyścić wnętrze i pozbędzie się szkodliwych alergenów, dzięki czemu wnętrze przyczepy będzie bardziej przyjazne alergikowi.  Ozonowanie stosuje się również do wyczyszczenia klimatyzacji. To bardzo ważne, jest ona doskonałym środowiskiem do rozwoju grzyba. Jeśli nie chcesz wrócić z urlopu chory, to pamiętaj, że klimatyzację powinno czyścić się przed każdym rozpoczęciem sezonu! Nie warto tego ignorować. Ozon jest bezpiecznym środkiem dla człowieka, ale jednocześnie znakomicie rozprawia się z drobnoustrojami, brzydkimi zapachami czy pleśniami, dzięki czemu umożliwia skuteczne wyczyszczenie nawet trudno dostępnych miejsc.

 

Dezynfekcja przyczepy kempingowej gorącą parą

Dezynfekcja przyczepy kempingowej gorącą parą

Kolejny sposób na dobre wyczyszczenie przyczepy kempingowej to urządzenia parowe. Pozwolą one szybko i bezproblemowo wyczyścić tapicerki w pojeździe, ale nie tylko. Para sprawdza się też do czyszczenia kampera z zewnątrz. Dzięki niej bez problemu wyszorujesz opony, felgi, ściany czy zacieki. Mycie parowe nie zastąpi tradycyjnego skorzystania z myjni, ale może świetnie wspomóc proces czyszczenia i sprawić, że twój kamper będzie wyglądał tak, jakby dopiero co wyjechał z salonu.

Sprzątanie kuchni w kamperze

Sprzątanie kuchni w kamperze

Wydawać by się mogło, że kuchnia jest na tyle uniwersalnym miejscem, że spokojnie można używać w niej zwykłych, domowych środków czyszczących. Cóż, o ile przy myciu powierzchni blatów czy zlewu rzeczywiście ta opcja może się sprawdzić, o tyle już np. przy czyszczeniu okien – niekoniecznie. Warto wiedzieć, że okna w części kuchennej bardzo często wykonane są ze szkła akrylowego, które wymaga zastosowania specjalnych środków czyszczących. Nie są one drogie i bez problemu kupicie je w sklepach z akcesoriami kempingowymi. Polecamy na przykład ściereczki czyszczące do szkła akrylowego, które zapobiegają matowieniu i pękaniu.

Zadbaj o markizę na kempingu

Zadbaj o markizę na kempingu

Markiza to absolutna podstawa na kempingu. Gwarantuje możliwość stworzenia zacienionej przestrzeni przed pojazdem i umożliwia subtelne odgrodzenie się od innych kempingówiczów. Dzięki temu możesz zadbać o prywatność i komfort. Warto jednak pamiętać o tym, że aby markiza służyła nam przez lata, trzeba o nią dbać w każdym sezonie. Używaj do niej wyłącznie specjalistycznych środków przeznaczonych właśnie do czyszczenia markiz. Dzięki temu nie uszkodzisz materiału. Przed zakupem konkretnego środka warto też sprawdzić, czy nadaje się on do materiałów naturalnych i syntetycznych. Większość produktów stworzonych z myślą o kamperowiczach jest dostosowana do obu opcji, ale lepiej to sprawdzić przed dokonaniem zakupu. Dobry środek do czyszczenia markiz nie tylko usuwanie zabrudzenia, ale też rozprawi się z zaciekami czy przebarwieniami.

Podsumowując: jak widać, warto zadbać o porządne czyszczenie kampera, by móc cieszyć się nim przez długie lata. Stosowanie specjalistycznych środków zagwarantuje też lepszą trwałość różnych urządzeń, w tym np. kaset toaletowych. Pamiętajmy, że warto dbać o higienę pojazdu. Zwykle podczas wakacji spędzamy w przyczepie kempingowej sporo czasu, dlatego powinniśmy czuć się w niej komfortowo. Należy też zadbać o dogłębne czyszczenie już po powrocie z wyjazdu. W tym celu niewątpliwie warto zastosować oczyszczanie parowe oraz ozonowanie. Pozwalają one na skuteczne pozbycie się bakterii, grzybów, wirusów i innych drobnoustrojów.