fbpx
 
przyczepy kempingowe

Jak bezpiecznie przemieszczać się z przyczepą kempingową?

Jeśli nigdy  nie prowadziłeś pojazdu z dołączoną do niego przyczepą kempingową, to z pewnością towarzyszą ci obawy związane z podróżą. Nie martw się  – nauczenie się manewrowania wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Jeśli będziesz pamiętał o kilku podstawowych zasadach, to uda ci się zadbać o ekonomiczną jazdę i tym samym zaoszczędzisz na paliwie. Dowiedz się, jak przemieszczać się przyczepą kempingową, by zachować zasady bezpieczeństwa.

Dozwolone prędkości

Warto pamiętać o tym, że podróżując z przyczepą, nie rozpędzimy się tak, jak gdybyśmy jechali wyłącznie samochodem osobowym. Oczywiście, nie oznacza to, że jesteśmy skazani na podróżowanie 50 km/h przez cała drogę. Tam, gdzie obowiązują ograniczenia prędkości, musimy dostosowywać się do przepisów. Na autostradach pojazd z dołączoną przyczepą spokojnie rozpędzi się nawet do 100 km/h, co zapewnia płynność jazdy. Oczywiście warto pamiętać o tym, że zbyt duża prędkość przyspiesza też spalanie paliwa, dlatego jeśli zależy wam na ekonomicznej jeździe, sugerujemy nie przekraczać granicy 80-100 kilometrów na godzinę.

Bezpieczna jazda

Aby jeździć bezpiecznie, należy uzmysłowić sobie kilka rzeczy. Przede wszystkim: pamiętajcie, że za samochodem wieziecie przyczepę o wadze, która często oscyluje wokół jednej tony. Z tego względu należy pamiętać o wcześniejszym hamowaniu i spokojniejszej jeździe. Przyczepa rządzi się swoimi prawami – jest nie tylko cięższa, ale też znacząco zwiększa łączną długość pojazdów, co również trzeba brać pod uwagę podczas wykonywania manewrów na drodze.